مشاوره طلاق
به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

   مشاوره طلاق برای آگاهی از شرایط طلاق توافقی امری حیاتی است، زیرا بسیاری از مسائل در روند طلاق رخ می دهد که نیاز به حضور و مشاوره یک وکیل باتجربه است که در این زمینه تجربه کافی دارد.

  انواع روش های طلاق

  طلاق توافقی: ساده ترین شکل طلاق است و زمانی اتفاق می افتد که زن و مرد هر دو در مورد جدایی توافق داشته باشند و ادامه زندگی برای هیچ یک از آنها امکان پذیر نباشد. این نوع طلاق از صلاحدید مرد در طلاق ناشی می شود که معمولاً مشکلات کمتری نسبت به روشهای دیگر دارد.

  طلاق به خواست مرد: این نوع طلاق به دلیل اختیار مرد است.

  طلاق توسط زن: این تنها در صورتی امکان پذیر است که زن یکی از شرایط ضمن عقد را داشته باشد.

  در همه موارد، بهتر است قبل از این به مشاوره طلاق مراجعه کنید.

  بیشتر بخوانید: برای انجام تقسیم ارث چه اقداماتی باید انجام شود؟

  شرایط طلاق توافقی

  امروزه بسیاری از زوجین در مورد طلاق به توافق می رسند و در نتیجه روند طلاق بسیار آسان شده است. در طلاق توافقی، زن و مرد هر دو به این نتیجه می رسند که ادامه زندگی امکان پذیر نیست و جدا شدن از یکدیگر توصیه می شود و پس از طلاق در مواردی مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزند به توافق می رسند. این نوع طلاق چالش های انواع دیگر طلاق را ندارد.

  طلاق از سوی مرد

  یکی از حقوقی که در ازدواج و قانون به مرد تعلق می گیرد، اما این بدان معنا نیست که مرد می تواند هر زمان خواستار طلاق شود. مرد باید حقوق زن را که شامل مهریه، نفقه و .. را بپردازد. از طرف دیگر، اگر دلیل طلاق چیزی غیر از رفتار بد زن باشد، مرد موظف است نیمی از اموالی را که پس از ازدواج با زن به دست آورده، بپردازد. در مورد طلاق گرفتن از مرد و قوانین و اینکه از مشاوره طلاق استفاده کنید.

  آیا در سال ۱۴۰۰ مهریه بیش از ۱۱۰ سکه زندانی ندارد؟
  چندین سال است که حتما بارها این جمله را در مکالمات شنیده‌اید که قانون مهریه تا ۱۱۰ سکه است که زندانی دارد. طبق قانون جدید مهریه در سال 1400

  onlinemagazine2021.loxblog.com/post/3/قانون-جدید-مهریه-در-سال-1400.htm

  اگر مرد مال برای توقیف داشته باشد، زن می‌تواند به میزان مهریه خود اموال مرد را توقیف کند، حال هرچقدر که می‌خواهد باشد. (یعنی حتی اگر مهریه بالای ۱۱۰ سکه باشد).
  اما اگر مرد مالی برای توقیف نداشته باشد صرفا تا زمانی که معادل ۱۱۰ سکه مطابق حکم دادگاه پرداخت نشده باشد و زوج از پرداخت آن خودداری کند؛ زن پس از انجام تشریفات قانونی حق درخواست جلب و بازداشت شدن شوهر را تا زمان پرداخت کردن مهریه دارد.
  این تلقی که مرد در هر حال باید یکجا به میزان ۱۱۰ سکه پرداخت کند و مازاد بر آن را می‌تواند قسط‌بندی کند هم یک طرز فکر کاملا اشتباهی است. چرا که زوج در صورت نداشتن شرایط مالی پرداخت یکجا، می‌تواند دادخواست اعسار و تقسیط (قسط‌بندی) مهریه را به دادگاه تقدیم کند که پس از اثبات ناتوانی مالی خود، به طور مثال با معرفی شهود یا ارائه فیش حقوقی خود، همان ۱۱۰ سکه هم مشمول قسط‌بندی می‌شود.
  در پاسخ به این سوال که در حال حاضر به چه میزان پیش قسط و اقساط ماهیانه تعیین می‌شود، باید بگوییم که تعیین میزان پیش قسط و اقساط ماهیانه در هر مورد به صورت خاص بررسی و اعلام می‌شود. به بیان ساده‌تر در هر مورد مقام قضایی با توجه به عوامل مختلف ازجمله درنظر گرفتن درآمد زوج و… میزان پیش قسط و اقساط ماهانه را تعیین می‌کند.
  بر خلاف تصور عموم مردم، قانونا دادگاه مکلف نیست حتما مبلغ یا میزان سکه‌ایی را به عنوان پیش قسط برای زوج در نظر بگیرد و امکان دارد بنا به تشخیص خود، چیزی به عنوان پیش قسط تعیین نکند و فقط اقساط ماهانه را در نظر بگیرد.

  طلاق از سوی زن

  اگرچه حق طلاق عموماً به مرد تعلق می گیرد، اما این بدان معنا نیست که زن توانایی تشکیل پرونده طلاق را ندارد. همچنین زن می تواند در شرایط خاص طلاق بگیرد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

  1- داشتن یكی از 12 شرط در طول ازدواج به زن حق طلاق می دهد و زن می تواند در این مورد اقدام كند. این شرایط به شرح زیر است:

   اگر شوهر از خرجی دادن به زن و عدم رعایت سایر حقوق وی به مدت 6 ماه خودداری کند.

   شوهر تا جایی رفتار نادرستی دارد که ادامه زندگی را برای زن ممکن نمی کند.

  بیماری خطرناک و صعب العلاج مرد تا حدی که زندگی زن را به خطر بیندازد.

  اثبات دیوانگی مرد.

  شغلی که مرد دارد به آبروی  زن و خانواده لطمه وارد میکند.

  شوهر به 5 سال زندان محکوم می شود که ممکن است همراه با جریمه نقدی باشد، در این صورت زن حق طلاق دارد.

  مرد بیماری اعتیاد پیدا می کند که در آن به همسر یا فرزندان خود آسیب روحی  روانی و جسمی وارد می کند یا مسائلی مانند بیکاری، فروش مبلمان و غیره را به وجود می آورد.

    اگر زوج بدون عذر موجه زندگی خانوادگی را ترک کنند یا 6 ماه متوالی بدون عذر موجه غایب باشند، زن می تواند شوهر خود را طلاق دهد.

  اگر مردی پس از 5 سال زندگی مشترک به دلیل ناباروری یا ناتوانی جسمی نتواند بچه دار شود، زن می تواند او را طلاق دهد.

  آخرین مورد مربوط به ازدواج مجدد شوهر بدون اجازه همسر اول است که در این صورت دادگاه به زن حق طلاق می دهد.

  2- اگر زن در شروط ضمن عقد حق طلاق را گرفته باشد.

   روند گذراندن مراحل طلاق در حضور وکیل یا مشاور طلاق

  1- در صورت استفاده از مشاوره وکیل یا مشاور، زمان طلاق به حداقل می رسد.

  ۲- اگر وکیل وکالت داشته باشید نیازی به حضور زن و مرد در دادگاه نیست.

  3- وکیل همچنین می تواند به جای زن و مرد در جلسات مشاوره یا داوری شرکت کند.

  4- اگر طلاق توافقی باشد، توافق نامه زن و مرد توسط وکیل طلاق صادر می شود و حکم آن صادر می شود و بنابراین کمترین زمان ممکن را از افراد می گیرد.

  5- حضور وكیل در اجرای صیغه طلاق كافی است و نیازی به حضور زن و مرد نیست.

  بیشتر بخوانید: درمورد نحوه قسط بندی مهریه بخوانید

  niloufar
  26 / 2 / 1400 - 22:27
  بازدید : 100
  برچسب‌ها :

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 1
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه

  ×تبلیغات